Göbek kaşıntısı

göbek kaşıntısı

Göbek Kaşıntısı Neden Olur? 

Kişinin alerjik reaksiyonuna bağlı olarak vücudun belli bölgelerinde kaşıntı görülebilir. Bu durum sadece alerjiye bağlı olarak gözlenmez, bazı dış faktörlerden de kaynaklanmış olabilir. Öncelikle bu dış faktörler nelerdir bunları saptamak gerekir.

Göbek kaşıntısı kullanılan iç çamaşırın iyi durulanmana sonucu meydana gelebilir, bu nedenle ilk etapta kullandığınız kıyafetlerin deterjanlı kalmamasına özen gösteriniz. Sonrasında gözlenmesi gereken bir diğer faktör ise banyo sıklığıdır; uzun süre banyo yapılmadıysa göbek bölgesinde kaşıntı yapabilir. Kirlerin o bölgede birikmesi sonucu oluşan bu tatsız durum bir süre sonra aşırı kaşıntıya ve huzursuz bir duruma sebep olur.

Göbek Kaşıntısı Nasıl Geçer, Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 

Dikkat edilen bu sebepler sonrasında göbek bölgesinde kaşıntı devam ediyor ise mutlaka bir hekime muayene olmalısınız. Çünkü kaşıntı alerjinden kaynaklanıyor olabilir. Alerji rahatsızlığı kaşıntı bölgesinde değişiklik gösterebilir, göbek bölgesinde oluşan kaşıntı genelde uzun sürer ve sonrasında kanamaya yol açabilir.

Göbek kaşıntısına neden olan alerji rahatsızlığında ilk olarak yapılması gereken alerji testidir, yapılan alerji testi sonucunda kaşıntıya neden olan sebep bulunur ve vücut korunur kullanılan ilaçların ya da losyonunda kaşıntıyı yok etmede rolü büyüktür. Bu nedenle doktorun vermiş olduğu tedaviyi şikayet geçene kadar uygulamak faydalı olacaktır. 

Alerjik reaksiyonlar kişiden kişiye değişen bir durumdur göbek kaşıntısı bu reaksiyonlardan birine bağlı olarak görülebilir,  gıda tüketimine bağlı olan içten gelen alerjik reaksiyonların tedavisi uzun süren tedavi şeklidir. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu