Rahim kaşıntısı

rahim kaşıntısı

Rahim Kaşıntısı Neden Olur? 

Çoğu kadının şikayetçi olduğu rahim ağzı kaşıntısı özellikle genital bölge temizliğine dikkat edilmediğinde ortaya çıkan bir durumdur. Genellikle yaz aylarında bu tür şikayetler sıkça görülmektedir. Rahim ağzı kaşıntısına sebep olan nedenlerin başında iç çamaşırını uzun süre kullanmak, regl dönemlerinde peti uzun süre değiştirmemek kaşıntıya neden olan sebeplerdendir. 

Genital temizliğe dikkat edilmesine rağmen kaşıntı devam ediyor ise mantar olasılığı yüksektir. Mantar oluşmasına sebep ise iç çamaşırın uzun süre ıslak kalması ve değiştirilmemesinden kaynaklıdır. Rahim ağzı mantarı nasıl yok edilir? Öncelikle bu gibi sorunda kesinlikle doktora muayene olunmalıdır.

Doktorun uygun gördüğü ilaç krem, fitil tedavi sonuna kadar özenle kullanılmalıdır. Rahim ağzı mantarı tedavisi yapılmadığından çok daha kötü sonuçlar doğuracak bir hastalıktır. Mantar hastalığı vücudun hangi bölgesinde olursa olsun dikkat edilmediği sürece hızla yayılan bir bakteri hastalığıdır.

Rahim Kaşıntısı Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Rahim ağzı kaşıntısına sebep olan nedenlerden biride regl esnasında bölgeye bulaşan enfeksiyondur. Bu dönemde uzun süre kullanılan pet bir süre sonra genital bölgede enfeksiyona sebep olarak akıntı, kızarıklık ve pis kokuya neden olur. Böyle bir durumda enfeksiyonun iç bölgelere yayılmasını engellemek gereklidir. 

Kadınların özellikle regl dönemlerinde dikkat etmesi gereken kan kokuyorsa ve çok daha koyu bir renkteyse rahimden gelen bir hastalık habercisidir. Rahim ağzı kaşıntısı idrar yaparken yanmaya ve kokuya neden oluyor ise kesinlikle doktor tarafından tedavi, edilmesi gereken bir durumdur. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu