Göğüs uçları kaşıntısı neden olur

göğüs uçları kaşıntısı neden olur

Göğüs Uçları Kaşıntısı Neden Olur? 

Alerji hastalığına bağlı vücudun bazı bölgelerinde kaşıntı olabilir, fakat alerji hastalığınız yok ise yinede göğüs bölgesinde kaşıntı sorunu yaşıyorsanız buna bağlı birçok sebep olabilir. Özellikle kullandığınız iç çamaşırı deterjanlı kaldıysa ve yeni aldığınız bir ürünü yıkamadan kullandıysanız bu göğüs uçlarında kaşıntı yapan nedenler arasında ilk sırada gelir. 

Kullanılan iç çamaşırlarının dokusunda gözle görülmeyen bakteriler olabilir, buna kumaş tozu da dahildir. İlk defa kullanılacak bir çamaşırı mutlaka özenle yıkamalı ve deterjan kalıntısı kalmayacak şekilde durulanmalıdır. Bunlar yapılmadığı takdirde kişinin göğüs uçlarında kaşıntı oluşabilir hatta bu kaşıntı uzun süre kalıcı bir alerji hastalığına bile neden olabilir.

Göğüs Kaşıntısı Nasıl Geçer? 

Göğüs bölgesinde oluşan kaşıntıya bir diğer neden ise kullanılan vücut şampuanları ya da jellerinden olabilir. Kişinin bu tür ürünlere hasiyeti var ise doğal yağlar ile yapılan sabunları tercih etmesi gereklidir. Göğüs uçları kaşıntısı nasıl geçerdiye soracak olursanız ilk etapta yapılması gereken bu kaşıntının hangi sebeple oluştuğunu öğrenmektir. 

Bölgesel kaşıntıların çoğu farklı sebeplerden oluşabilir, kişinin alerji hastalığı yok ise birçok nedenle kaşıntı durumu olabilir; öncelikle dış faktörleri gözlemlemesi gereklidir. Kullanılan çamaşırın deterjandan arındırılmış olması gözün önünde bulundurulması gereken bir faktördür. Yapılan gözlemlerin sonucunda kişi hala aynı sorunu yaşıyor ise mutlaka bir hekime muayene olmalı ve alerji testi yaptırarak vücudun neye karşı duyarlı olduğunu öğrenmelidir. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu